Організація харчування в ЗДО.

     Харчування дітей здійснюється вфдповідно до норм харчування затверджених Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження норм харчування у навчальних закладах" від 22.11.2004 року № 1591 зі змінами. Середня вартість харчування  в день складає дитини раннього віку складає 18.05 грн., дитини дошкільного віку - 22.27 грн.

   Основними проблемами закладу з організації харчування є відсутність вітамінізації страв вітаміном С та неповне виконання норм харчування (70-72%)в зв'язку з недостатньою кількістю коштів, які виділяють на харчування. 

 

 Поліомієліт, симптоми і ускладнення поліомієліту

Що таке поліомієліт?

 Поліомієліт - інфекційне захворювання з ураженням центральної нервової системи. Деякі переносять хворобу у легкій формі (наприклад, спостерігається короткочасний пронос, катар верхніх дихальних шляхів), інші - у важкій, аж до паралічу нижніх і верхніх кінцівок, в гіршому випадку може наступити смерть від паралічу дихальних м'язів. Поліомієліт найчастіше хворіють діти у віці від року до п'яти років, але можуть захворіти і дорослі. Раніше поліомієліт був дуже поширений, але з 1960 р. проводиться вакцинація поліомієліту.

 

Причини поліомієліту

  Існує три типи вірусів поліомієліту, які виділяються з випорожненнями інфікованої людини і залишаються життєздатними до трьох місяців. Вірус потрапляє в організм через воду і харчові продукти, що не пройшли термічну обробку. Вірусоносіями можуть бути і комахи. Однак 90-95% інфікованих не хворіють. Вони стають несприйнятливі до цієї інфекції, тому в їх крові утворюються антитіла. Захворюванню сприяють фізичне і емоційне перенапруження, загальне ослаблення імунітету.

Лікування поліомієліту

  Лікування проводиться в лікарні. Призначаються заспокійливі, знеболюючі і сечогінні засоби, а також иммунноглобулин. Можна відразу зробити щеплення і прискорити утворення антитіл. При своєчасній вакцинації прояв симптомів захворювання буде ослаблено.

Необхідно вчасно зробити щеплення! Поліомієліт - інфекційна хвороба, тому про кожному випадку захворювання треба інформувати органи охорони здоров'я. У Латвії щеплення від поліомієліту роблять грудним дітям.

При підозрі на поліомієліт (болі в ногах і слабкість) необхідно відразу звертатися до лікаря, особливо, якщо були контакти з хворими на поліомієліт.

Лікар діагностує хворобу за характером паралічу, температурі тіла пацієнта і за зміни мозкової рідини (після виконання люмбальної пункції). Збудника хвороби можна встановити з аналізу калу.

Профілактика поліомієліту

  На сьогоднішній день єдиним ефективним методом профілактики цього небезпечного захворювання є щеплення. 

Багато батьків відмовляються від вакцинації від поліомієліту, боячись розвитку в дитини ускладнень. Перед тем, як підписати відмова від щеплення, необхідно зважити всі « за» і « проти», оскільки відмовляючись від вакцинації, батьки залишають дитину без захисту від найнебезпечнішого захворювання.

Надалі щеплення виконується із застосуванням вакцини, що містить живі ослаблені полівіруси. Ризик зараження поліомієлітом є (1 випадок на 2,5 млн. чоловік), але захворювання може виникнути тільки в тому випадку, якщо у вакцинируемого спостерігаються важкі розлади імунної системи.