Річний звіт про діяльність ЗДО № 15 «Перлинка»

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 15 «Перлинка» розташований на околиці міста у затишному мальовничому куточку. Комфортно облаштована територія з ігровими майданчиками. З березовою та липовою алеями, парканчиками та лавками.

Яскраві клумби створюють атмосферу захищеності та турботи про дітей. Маючи понад 30-річну історію садок зарекомендував себе як заклад, що користується попитом у батьків, осередок освіти і культури у мікрорайоні.

Основними завданнями педагогічного колективу в навчальному році бу­ли: збереження  психічного та фізичного здоров’я дошкільників; виховання національної та громадянської свідомості; розвиток мовленнєвої сфери дошкільників.

На базі закладу функціонують 10 груп: 2 групи раннього віку;2 групи дітей молодшого дошкільного віку; 2 групи дітей середнього дошкільного віку; 2 групи дітей старшого дошкільного віку; 1 різновікова група; 1 група компенсую чого типу.

Контингент малюків – 220 дошкільників. Відвідуваність дітьми закладу склала в середньому 68%. Випускаються до школи 52 вихованця, 6 залишається в садочку по медичним показникам, про це свідчать довідки ВВК з відповідними висновками. Електронна черга на сьогоднішній день – 27 дітей. Всіх зараховано. На наступний навчальний рік спостерігається тенденція до зростання чисельності відповідно проведеного обліку дітей за наказом управління освіти і науки Сумської міської ради.

В дошкільному навчальному закладі працює 23 педагога, з яких: 3 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»; 2 кваліфікаційну категорію «спеціаліст 1 категорії»; 3 кваліфікаційну категорію «спеціаліст 2 категорії»; 1 звання «вихователь-методист»; 1звання «старший вихователь».

Колектив закладу працелюбний, творчий, ініціативний, весь час знаходиться у педагогічному пошуку, пошуку шляхів вдосконалення діяльності ДНЗ, який направлений на реалізацію творчого потенціалу дошкільників. Успішне завершення навчального року стало можливим завдяки тому, що всі педагоги об’єднані спільною метою, спрямовані єдиною волею, в одному пориві.

Завдяки бюджетним коштам суттєво зміцнилася та модернізувалася матеріально-технічне база садочка. Були придбані розвиваючі ігри та іграшки, ігрові стінки, лави для роздягальні. 

Харчування дітей в закладі здійснюється відповідно норм харчування. Готуючи страви кухарі дотримуються технології приготування їжі, нормативного об’єму страв. Продукти харчування та продовольча сировина надходять із супровідними документами відповідно до нормативних вимог. Режим харчування здійснюється відповідно до режиму кожної вікової групи.

Середня вартість харчування в день:1 дитини ясельного віку становить – 18,00 грн.,  дитини дітей дошкільного віку – 22,00 грн.

Дітей привчають культурно гігієнічним навичкам, культурі споживання їжі, поведінки за столом.

Результативності освітнього процесу сприяли використання інтерактивного підходу, впровадження традиційних та інноваційних технологій. А саме: елементи методики М. Монтессорі, Єфіменко, методика символічної синектики, робота з кольором, програма «Афлотот», мнемотехніка.

Широко використовуються можливості інтерактивної дошки, яка забезпечує динамічність та сучасний підхід до навчально-вихованого процесу.

Виготовлений нетрадиційний посібник з фізкультури «Парашют», мета якого розвиток рухових якостей дошкільників.

Дошкільний заклад тісно співпрацює з Інститутом фізичної культури СДПУ ім. А.С. Макаренка.

З метою профілактики захворювань опорно-рухового апарату у дітей дошкільного віку, виготовлені тренажери за програмою Ю.Коржа «Богатир».

На результативність роботи з дітьми вплинула робота з педагогічними кадрами, а саме, тренінг «Скарбничка мудрості».

На педагогічних радах, педгодинах, консультаціях розглядалась тематика найактуальніших  проблем з навчання і виховання.

Під керівництвом практичного психолога проводився семінар «Стресостійкість педагогів», який сприяв запобіганню емоційного вигорання. Діяла школа молодого педагога «Сходинками майстерності».

Належна увага протягом 2018-2019 навчального року приділялась розвитку творчих здібностей дітей. В ДНЗ працювали гуртки за різними напрямками: фізкультурний гурток «Флорбол»; хореографічний гурток, вихованці якого приймали участь у міському фестивалі дитячої творчості «Дитячі мрії», гурток «Маленькі актори».

В ДНЗ налагоджені довірливі, партнерські стосунки з батьками вихованців. Батьки приймали участь у спортивних розвагах, родинному святі «У дружнім колі», у проведенні осіннього ярмарку "День вареника", отримані кошти були направлені на допомогу бійцям АТО, у традиційних тематичних святах «Спас», «День вишиванки», «Заплети дівчині косу» та інші.

Вихованці садочка разом з батьками активно допомагають волонтерам у зібранні продуктів харчування для учасників АТО та виготовленню листівок для захисників Вітчизни. Дитячий садок нагороджений подякою від волонтерського руху за цю діяльність.

Протягом 2018-2019 навчального року ДНЗ брав активну участь в міських заходах, а саме: 

міський проект «Голос рідної природи», подяка,

Всеукраїнська акція «Ідеальна школа очима дітей», сертифікат,

фестиваль-огляд фахової майстерності «Світ дошкілля», 

виставка-огляд кращих методичних розробок педагогічних працівників ЗДО;

конкурс дизайнерського мистецтва «Сучасна садово-паркова скульптура» (ІІ місце);

фестиваль дитячих колективів «Дитячі мрії», відібрані у гала-концерт;

ТОВ «МЦФЕР-Україна»

Журнал «Вихователь-методист»

Конкурс «Методична кухня: оригінальні рецепти від шефа».

(Жучкова В.Г., вихователь-методист);

Журнал «Дошкільне виховання», конкурс «Нестандартне фізкультурне обладнання» (Жучкова В.Г., вихователь-методист, Видиш М.С., фізкерівник);

ТОВ «МЦФЕР-Україна»

Журнал «Музичний керівник»

 Конкурс «За диригентським пультом  - немовля»

(Чеберячко О.В., музичний керівник).